Narcos

Bezpieczne drogi

Świnoujska policja troszczy się o bezpieczne drogi
W celu maksymalnego zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, funkcjonariusze policji z rejonu Świnoujścia zrealizowali akcję mającą na celu przede wszystkim poprawienie sytuacji na lokalnych drogach. Na czym to polega w praktyce? Działania podjęte zostały pod hasłem 'Wideorejestrator i Prędkość'. Więcej o przedsięwzięciu poniżej.
Zachodniopomorscy policjanci przez cały dzień troszczyli się o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w Świnoujściu, a efektem tego okazały się wzmożone patrole. Z danych statystycznych, rok rocznie gromadzonych przez tamtejszą policję, jednoznacznie wynika, że zwiększona prędkość stanowi naczelny powód wielorakich zdarzeń drogowych, których skutki ostateczne są nierzadko tragiczne. W konsekwencji tego podobne akcje jak niedawno zrealizowana 'Wideorejestrator i Prędkość' ma prowadzić do zwiększenia ludzkiej świadomości – zarówno zmotoryzowanych, jak także i pieszych. Co więcej, niezbędne jest też kładzenie większego nacisku członków ruchu drogowego na to, aby przemieszczali się z maksymalną dyscypliną, w pełni respektując aktualne przepisy, normy i wymogi ujęte w zakresie postanowień kodeksu drogowego.
Z informacji zebranych przez policję jednoznacznie wynika z kolei, że w sezonie 1 stycznia – 8 kwietnia roku bieżącego, na lokalnych trasach zachodniopomorskich było aż 249 rozmaitych zdarzeń drogowych. Wśród tych wypadków, zanotowano aż trzydzieści ofiar śmiertelnych. Poszkodowanych było natomiast prawie trzysta osób. Jeżeli zaś mowa o okresie analogicznym, ale roku wcześniejszego, to wypadków było nieco mniej – o parędziesiąt. O kilka mniej było też ofiar śmiertelnych oraz rannych. Zdaniem policjantów ze Świnoujścia wszystkiemu winne jest lekceważenie przepisów. Dlatego też, realizując akcje typu 'Wideorejestrator i prędkość', możliwe okazuje się przede wszystkim zredukowanie realnych zagrożeń i wyczulenie kierowców na to, aby uważali będąc w trasie. Wobec nieprzestrzegających ustalonych odgórnie norm jazdy, policja nie stosuje taryfy ulgowej.