Narcos

Policja

Policja w Świnoujściu zwraca uwagę na zdrowie i bezpieczeństwo seniorów
Z danych statystycznych zgromadzonych przez funkcjonariuszy policji w Świnoujściu wynika jednoznacznie, iż w zaledwie kilka kwietniowych dni roboczych, na lokalnych drogach śmierć poniosło aż kilkanaście osób! Mowa o datach od 9 do 12 kwietnia, kiedy to na trasach miejscowych życie utraciło dokładnie szesnaście osób. Większość z poszkodowanych ofiar stanowili seniorzy.
To, co wyżej opisaliśmy to nie przypadek i nie jednorazowa tego typu sytuacja. Coraz częściej ryzyko związane z zagrożeniami na drodze tyczy się ludzi po sześćdziesiątym roku życia. To oni nierzadko stają się najbardziej pokrzywdzeni w rozmaitych zdarzeniach drogowych. W konsekwencji takich danych statystycznych, policjanci z rejonu Świnoujścia decydują się na to, by systematycznie realizować akcje informacyjne i edukacyjne mające na celu uświadomienie społeczeństwu – w tym także i jego starszej części, to jest seniorom – jak należy dobrze korzystać z ruchu drogowego, nie narażając na niebezpieczeństwo ani siebie, ani innych.
W praktyce wygląd to natomiast tak, iż seniorzy zobowiązani są do przestrzegania wszelkich przepisów ruchu drogowego. Muszą także zabezpieczać się na własną rękę, chociażby poprzez zastosowanie elementów odblaskowych, w szczególności jeżeli przemieszczamy się po terenie niezabudowanym. Pamiętać należy także, iż zażywając rozmaite medykamenty czy też lecząc się na poważniejsze schorzenia, nierzadko nie można zasiadać za kierownicę pojazdu. Na percepcję wpływa zwłaszcza sprawność psychofizyczna. Osoby w złej kondycji, nie powinny kierować pojazdami.